اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

از شایعه تا واقعیت در خصوص شرکتهای بیمه کارآفرین ، تجارت نو، ملت و سرمد

اقتصادناب_طی ماههای اخیر با بالاگرفتن اختلافات در هیات مدیره برخی شرکتهای بیمه، تغییرو تحولات مدیریتی زیادی را در صنعت شاهد بودیم تا جائی در حال حاضر چهار شرکت بیمه ای در بلاتکلیفی انتحاب مدیر عامل بسر می برند./ یک مقام آگاه در نهاد نظارتی ضمن رد کردن برخی شایعات در خصوص وضعیت شرکتهای فوق الذکر در خصوص وضعیت مدیران عامل انها شفاف سازی کرد.

به گزارش اقتصادناب طی ماههای اخیر با بالاگرفتن اختلافات در هیات مدیره برخی شرکتهای بیمه، تغییرو تحولات مدیریتی زیادی را در صنعت شاهد بودیم تا جائی در حال حاضر چهار شرکت بیمه ای در بلاتکلیفی انتحاب مدیر عامل بسر می برند.

استعفاء دلفراز از بیمه سرمد و شایعه مدیرعاملی کاتب ، استعفاء ابراهیم پور از بیمه ملت و شایعه رفتن وی به هلدینگ مالی ملت ، نامه خداحافظی عباس زادگان از بیمه تجارت نو و انتخاب نیما نورالهی به عنوان گزینه پیشنهادی مدیر عاملی و شایعات خداجافظی عبدالمحمود ضرابی از بیمه کارآفرین و شایعه مدیرعاملی محمد حیدری مدتهاست که به صورت گمانه زنی های رسانه ای در کانالهای مختلف مجازی و رسانه ای  دست بدست می شود.

اما یک مقام آگاه در نهاد نظارتی ضمن رد کردن برخی شایعات در خصوص وضعیت شرکتهای فوق الذکر در خصوص وضعیت مدیران عامل انها شفاف سازی کرد.

این مقام آگاه در خصوص مدیرعامل بیمه سرمد گفت:برخلاف برخی شایعات نام مصطفی کاتب تنها به عنوان عضو هیات مدیره از سوی نهاد نظارتی تایید شده است.

وی در پاسخ به سوال ریسک نیوز در خصوص اینکه ایا وی به عنوان مدیر عامل نیز تایید شده صراحتا تاکید کرد : تایید وی به عنوان عضو هیات مدیره تایید شده نه به عنوان مدیرعامل.

اما این مقام نظارتی در پاسخ به اینکه تکلیف مدیرعامل بیمه سرمد با توجه به گذشت بیش از شش ماه از رفتن مدیر عامل مستعفی این شرکت بیمه ای چه خواهد بود پاسخ مشخصی ارائه نداد.
این مقام مسئول در ادامه در خصوص وضعیت مدیر عامل بیمه ملت گفت: در حال حاضر ایراهیم پور ، مدیر عامل فعلی بیمه ملت همچنان در این شرکت ایفای نقش می کند و مانند قبل فعالیت های این شرکت از طریق وی در حال انجام است.

لازم بذکر است که حدود یک ماه قبل ابراهیم پور ، مدیر عامل بیمه ملت طی نامه ای استعفاء خود را اعلام کرد و پس از ان رفتن وی به هلدینگ مالی ملت قوت گرفت اما به نظر می رسد این گفته های مقام نظارتی در خصوص حضور ابراهیم پور در پست مدیر عاملی بیمه ملت نشان می دهد که استیضاح وزیر رفاه رفتن وی را با خلل مواجه کرده و ابراهیم پور باید منتظر انتخاب وزیر رفاه جدید بماند.
این مقام مسئول در نهاد نظارتی در پاسخ به اینکه ایا شخص جدیدی در بیمه ملت به نهاد نظارتی معرفی شده ، گفت: شخص جدیدی معر فی نشده و در حال حاضر این شرکت با مدیر عاملی ابراهیم پور اداره می شود.
این مقام نظارتی در ادامه در خصوص بیمه تجارت نو گفت: نیما نورالهی تنها گزینه ای است که برای گذراندن مراحل تایید صلاحیت از سوی بیمه تجارت نو به بیمه مرکزی معرفی شده است.
در ادامه وی شایعه معرفی محمد حیدری به عنوان مدیر عامل بیمه کارآفرین را رد کرد و گفت:تا روز چهارشنبه که اخرین روز کاری هفته گذشته بود تا کنون این پیشنهاد برای بررسی به بیمه مرکزی ارائه نشده است .
با توجه به سخنان این مقام مسئول در بیمه مرکزی شواهد نشان می دهد ضرابی همچنان قصد دارد مدیریت بیمه کارآفرین را ادامه دهد چرا که در جوابیه ای نیز به روزنامه دنیای اقتصاد اذعان داشته که وی از مدیر عاملی بیمه کارافرین خداحافظی نکرده است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا