اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

از انعقاد قرار داد با مونیخ ری تا تاسیس شرکت بیمه عمر ملت

گام هایی در گسترش بیمه های عمرو زندگی بیمه ملت

مدیر بیمه های اتکائی بیمه ملت گفت: انعقاد قرارداد اتکائی با مونیخ ری در بیمه ملت ؛ راهی به سوی گسترش بیمه‌های زندگی است . / یکی از برنامه‌های بلندمدت شرکت بیمه ملت، تاسیس شرکت بیمه عمر ملت است.

به گزارش اقتصاد ناب،محسن قره خانی ،مدیر بیمه های اتکائی بیمه ملت در گفتگویی با بیان اینکه انعقاد قرارداد اتکائی با مونیخ ری در بیمه ملت ؛ راهی به سوی گسترش بیمه‌های زندگی است گفت:شرکت بیمه ملت در سال ۹۶ افزایش ۵۳ درصدی فروش بیمه­ های عمر را تجربه نمود که در مجموع ۸/۱۲ درصد از کل پرتفو را تشکیل می دهد. این افزایش به عنوان یک منبع با ثبات و مطمئن در بازار سرمایه محسوب می شود که منجر به تبدیل سرمایه های خرد بیمه گذاران به سرمایه های کلان اقتصادی می شود.

وی در عین حال خبر داد : یکی از برنامه‌های بلندمدت شرکت بیمه ملت، تاسیس شرکت بیمه عمر ملت است.

قره خانی با بیان اینکه با توجه به روند کاهش اتکائی اجباری و افزایش  سقف تعهدات بیمه زندگی در سال ۹۷، شرکت بیمه ملت اقدام به أخذ پوشش اتکائی برای بیمه‌نامه‌های زندگی کرده است ، تاکید داشت : در این راستا پس از برگزاری جلسات متعدد با مونیخ ری، قراردادی بلند مدت بطور مستقیم و با این شرکت تنظیم شد و پس از تأیید از سوی بیمه مرکزی در ابتدای این هفته توسط مدیران عامل در شرکت امضا شد.

مدیر بیمه های اتکائی بیمه ملت تصریح کرد: با توجه به تعهدات بلند مدت بیمه‌های زندگی و روند رو به رشد صدور این رشته در شرکت بیمه ملت، جهت حفظ بالاترین توانگری مالی، واگذاری بخشی از پورتفو به بازارهای خارجی ضروری به نظر می‌رسد.

وی ضمن اشاره به مزایای این قرارداد اذعان داشت : پس از این، بیمه ملت با آزادی عمل بیشتری می‌تواند بیمه نامه‌های زندگی با سرمایه به مراتب بالاتر صادر کند. همچنین بیمه ملت در نظر دارد با همکاری مونیخ ری، محصولات جدید در بخش بیمه‌های زندگی طراحی و به بازار معرفی کند. یکی دیگر از مزایای این قرارداد انتقال دانش و تجربه این شرکت اروپایی و آموزش پرسنل فنی برای شرکت بیمه ملت خواهد بود.

قره خانی در خصوص برنامه های آتی شرکت در حوزه اتکائی گفت: همچنین با عنایت به استراتژی رشد متوازن پورتفو و به منظور مدیریت ریسک و حفاظت از سرمایه های سهامداران و حفظ حقوق بیمه‌گذاران، در سال ۹۷ برنامه اتکائی شرکت، بازنگری و بهینه‌سازی می‌شود و اتکائی مناسب در سایر رشته‌های بیمه‌ای نیز از بازارهای بین‌الملل أخذ خواهد شد.‎

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا