اجتماعیاخبار روزاخبار مهماقتصادیبانک و بورسدلار و ارزسیاسیطلا وسکهویژه

ارزش دلار آمریکا پایین آمد

اقتصادناب_ترکیبی از اطلاعات اقتصادی ضعیف آمریکا و افزایش ارزش ارز های مرتبط با کالا مثل دلار کانادا و استرالیا و بالا رفتن قیمت نفت باعث تضعیف دلار در روز سه شنبه شد .

به گزارش اقتصادناب به نقل از رویترز ، ترکیبی از اطلاعات اقتصادی ضعیف آمریکا و افزایش ارزش ارز های مرتبط با کالا مثل دلار کانادا و استرالیا و بالا رفتن قیمت نفت باعث تضعیف دلار در روز سه شنبه شد .
شاخص دلار در برابر شش ارز اصلی دنیا ۰.۰۵ درصد پایین آمد و پس از سقوط ۰.۳۵ درصدی روز گذشته به ۹۷/۰۰۱ رسید که بیشترین کاهش روزانه از ۲۰ مارس بود.
بیشتر از فشار ارزهای شناور مرتبط با کالا، دلار تحت تاثیر اطلاعات کاهش سفارش کالا در آمریکا در فوریه و تقویت یورو قرار گرفت .
سود ده ساله خزانه‌داری آمریکا ۲.۵۲ درصد افزایش یافت و از ۲.۳۴ در صد ۱۵ ماه گذشته فاصله گرفت، ولی این سود همچنان کمتر از ۲.۸ درصد روزهای اوج خود در اوایل مارس است .
دلار کانادا تغییر چندانی نداشت و به ۱.۳۳۱۲ درهر دلار رسید که ۰.۵ درصد طی یک شب رشد داشت .
دلار استرالیا هم روی ۰.۷۱۲۸ دلار ثابت ماند، در حالی که روز قبل ۰/۳ درصد بالا رفته بود .
قیمت نفت به بالاترین حد ۵ ماه گذشته رسید چون انتظار می‌رود عرضه جهانی نفت به خاطر جنگ در لیبی، کاهش تولید اوپک و تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا کاهش یابد .
بارت واکابایاشی مدیر یکی از شعبه‌های بانک استیت استریت ژاپن گفت:« عباراتی مانند جنگ تجاری چین و آمریکا و برگزیت دیگر کهنه شده و تاثیری بر بازار ارز ندارند. افزایش قیمت نفت خام توجه بازار را به خود جلب کرده است» .
کرون نروژ پس از افزایش ۰.۷ درصدی در روز گذشته روی همان ۸.۵۴۳ در هر دلار ثابت ماند. دلیل افزایش ارزش کرون می تواند اعلام بانک مرکزی برای ادامه افزایش نرخ سود در ماه های آینده باشد.
نروژ غنی از نفت تنها کشور در میان اقتصادهای پیشرفته است که با توجه به افزایش قیمت نفت خام و رشد بیش از حد انتظار اقتصادی و تورم، سیاست ذخیره مالی را در پیش گرفته است .
یورو به طرز چشمگیری روی ۱.۱۲۶۵ دلار ثابت مانده در حالی که روز قبل ۰.۴ درصد رشد داشت .
پوند یک درصد بالا رفت و به ۱.۳۰۷۸ دلار رسید ولی طی هفته تبادلات زیادی نداشت که دلیل آن نگرانی بازار از مذاکرات برگزیت بین ترزا می، نخست وزیر انگلستان و حزب مخالف کارگر است .بریتاتیا قرار است روز جمعه اتحادیه اروپا را ترک کند ولی همچنان به دنبال توافق با حزب کارگر در مورد مفاد برگزیت است .
دلار ۰.۱ درصد ارزش خود را در برابر ین از دست داد و به ۱۱۱.۳۷ رسید تا فاصله بیشتری با ۱۱۱.۸۲۵ ین روز جمعه پیدا کند .

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا