اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

آیا صنعت بیمه در دل آفریقا در حال رشد است؟

اقتصادناب_وقتی رشد تولید ناخالص داخلی ۰.۴درصدی را در نظر بگیرید، در مقابل رشد اقتصادی ۳.۶ درصدی در جنوب صحرای آفریقا، منطقی است که در این بازارهای نوظهور تجارت صورت گیرد. بنابراین استفاده از فرصت ‌ها در قاره آفریقا نه تنها هوشمندانه بلکه منطقی است.

 

به گزارش اقتصادناب جای تعجب نیست که شرکت های آفریقای جنوبی در تمام بخش ها در حال گسترش به آفریقا هستند. وقتی رشد تولید ناخالص داخلی ۰.۴درصدی را در نظر بگیرید، در مقابل رشد اقتصادی ۳.۶ درصدی در جنوب صحرای آفریقا، منطقی است که در این بازارهای نوظهور تجارت صورت گیرد.

 

این روند پس از کووید و با توجه به جنگ در اوکراین تسریع شده است. استفاده از فرصت ‌ها در قاره آفریقا نه تنها هوشمندانه بلکه منطقی است و تمرکز شرکت ‌های سهام خصوصی و سرمایه ‌گذاران خصوصی بوده است.

 

ریچارد هود، مدیرعامل شرکت Olea آفریقای جنوبی، که کارگزاران متخصص در مدیریت ریسک و مشاوره هستند، می ‌گوید: «انجام تجارت در جنوب صحرای آفریقا مستلزم دانش دقیق قوانین و مقررات بیمه است.»

 

«از امروز (۳۱ ژوئیه ۲۰۲۳)، گروه Apio پس از تبدیل شدن به بخشی از شرکت های گروه Olea در سال ۲۰۲۱، رسماً به Olea آفریقای جنوبی تغییر نام داد. مشتریان از نقطه فروش منحصر به فرد Olea به عنوان تنها کسب و کار کارگزاری پان آفریقایی در آفریقای جنوبی بهره مند خواهند شد. ردپای گسترده در شمال، غرب، مرکز، شرق و جنوب آفریقا (در مجموع ۲۴ منطقه) دیده می شود. Olea آفریقای جنوبی ترکیبی از تخصص و ظرفیت بازار آفریقای جنوبی را با قابلیت سرویس دهی محلی برای عملیات داخلی و برون مرزی ارائه می دهد. علاوه بر این، جهانی شدن کسب و کار به این معنی است که ما کاملاً مجهز به دفتر مرکزی در پاریس و حضور قوی آفریقایی هستیم.»

 

چرا یک پورتال آفریقای جنوبی برای بیمه در جنوب صحرای آفریقا نیاز است؟

 

این گروه به شرکت هایی که در آفریقا سرمایه گذاری می کنند و همچنین کارگزاران محلی غیر مستقر در این قاره خدمات ارائه می دهد. این تیم به مشتریانی که به طور فزاینده ای نسبت به مدیریت صحیح ریسک های خود در قاره آفریقا حساس هستند، نوآوری و مشاوره ارائه می دهد.

 

هود می‌گوید: «سیستم مالی آفریقای جنوبی بسیار توسعه یافته و از نظر فناوری پیشرفته است. این از مشتریانی که به آفریقا می‌ روند و نیاز به پیروی از قوانین محلی دارند، اما خواهان دسترسی کامل به ظرفیت و قابلیت SA هستند، پشتیبانی می ‌کند. مزیت حضور فیزیکی در هر منطقه به ما این امکان را می ‌دهد تا ساختار راهکارهای یکپارچه که الزامات نظارتی را برآورده می ‌کنند ارائه دهیم. Olea آفریقای جنوبی یک جایگزین مناسب برای کارگزاران بیمه سنتی شرکت‌ های بزرگ در آفریقا از طریق شبکه گسترده ما است که توسط کسب ‌و کارهای مدیریت شده توسط مالک به پیش برده می شوند، که فرهنگ متفاوت و تعامل مشتری را به ارمغان می ‌آورد.»

 

از طریق Olea، مشتریان می توانند در بازار آفریقای جنوبی بیمه اتکایی داشته باشند. هود توضیح می دهد: «مشتریانی که می خواهند به کشورهای جنوب صحرای آفریقا بروند، همچنان به ظرفیت بیمه آفریقای جنوبی دسترسی دارند. اگر یک شرکت در چندین کشور سرمایه گذاری کند، می تواند در تعامل با شرکا و کارگزاران مختلف کاملاً پراکنده عمل کند. ما می توانیم از پتانسیل خرید Olea، از طریق یک برنامه یکپارچه که صرفه جویی در مقیاس، کارایی و یکنواختی را فراهم می کند، استفاده کنیم. بدیهی است که تمام جنبه های قانونی و به لطف حضور محلی ما، رعایت خواهند شد.»

 

جالب اینجاست که ۷۰ درصد حق بیمه در قاره آفریقا در آفریقای جنوبی پرداخت می شود. این به دلیل گستره بیشتری از محصولات است و این یک پلتفرم ایده آل برای بیمه اتکایی اگر پیشنهاد خاصی در دسترس نباشد در بازار آفریقای جنوبی است. وینسنت دو شارناسه، مدیر عامل شرق و جنوب آفریقا، می ‌گوید: «احترام به قوانین در آفریقا که مقررات بیمه ‌ای مختص کشور است، ضروری است. Olea دارای مجوز و مطابق با هر یک از مناطق مختلف است و به غیر از اطمینان از محافظت از کارگزار و مشتریان، ما کاری برای به خطر انداختن مجوز خود انجام نمی دهیم.»

 

هود می گوید: «Olea یکی از اعضای انجمن واسطه های مالی (FIA) است که نماینده کارگزاران برتر بیمه در آفریقای جنوبی با تمرکز بر حفظ حرفه ای بودن و یکپارچگی صنعت است. ما متعهد به حمایت از قانون اساسی FIA و احترام به قوانین آن هستیم. علاوه بر این، این شرکت متعلق به اتاق بازرگانی آفریقای جنوبی فرانسه است.»

 

شارناسه می گوید: «مشتریان ما خواهان شفافیت و اطلاعات هستند، مخصوصاً زمانی که در چندین کشور فعالیت دارند. «ابزارهای گزارش ‌دهی داخلی منحصر به ‌فرد ما همه داده‌ ها از جمله دسترسی به نمونه کارها، ادعاها، تاریخچه و سایر اسناد روی داشبورد را با لمس صفحه‌ کلید فراهم می ‌کند.»

 

رشد صنعت بیمه در آفریقا، نه تنها به دلیل رشد طبقه متوسط، بلکه به دلیل تغییر انتظارات، نمایی است. شارناسه می ‌گوید کارمندان برای دریافت مزایای بیشتر در جنوب صحرای آفریقا تلاش می ‌کنند. در واقع خواستار آن هستند.

 

«ده سال پیش، بیمه درمانی در جنوب صحرای آفریقا از سوی کارمندان یک مزیت در نظر گرفته می شد، این انگیزه ای برای جذب بهترین نیروی کار بود. در حال حاضر این به عنوان یک «داده» پذیرفته شده است. همین امر در حال حاضر در مورد بیمه عمر صدق می کند اما پی از این اینطور نبود. اولویت بالایی دارد و در صورت ارائه، به عنوان یک مزیت در نظر گرفته می شود.»

 

او معتقد است که در چند سال آینده کارکنان بیمه زندگی را به عنوان بخشی استاندارد از بسته حقوقی خود خواهند داشت. این به پتانسیل رشد قابل توجهی برای بیمه گران تبدیل می شود. در سال ۲۰۲۱، حق بیمه آفریقا (زندگی و غیرزندگی) بالغ بر ۷۴ میلیارد دلار بود. این امر همچنان در حال گسترش است و فرصت های بیشتری را برای کسب و کار و بیمه همراه، چه در ساخت و ساز، معدن یا صنعت حمل و نقل ایجاد می کند.

 

مترجم: مسعود اسکندری

 

منبع

 

https://www.zawya.com/en/econom

 

 

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا