اجتماعیاخبار روزاخبار مهماقتصادیبیمهصنعت،معدن و تجارتویژه

آیا راهنمایی و رانندگی و بیمه اطلاعات صاحبان خودرو را می‌فروشند؟

 

“اقتصادناب_ صاحبان خودروها سوال دارند که اطلاعات شخصی آن‌ها چگونه به دست شرکت‌های خدماتی می‌افتد که در این رابطه نام چند دستگاه مطرح است. “

به گزارش اقتصادناب، حتما برای تمام صاحبان خودرو پیش آمده است که شرکت‌های بیمه، شرکت‌های فروش کپسول‌های آتش نشانی و یا تجهیزات ایمنی با آن‌ها تماس گرفته‌اند و  به فروش خدمات خود اصرار کرده‌اند و یا حجم زیادی از پیامک‌های تبلیغاتی فروش خدمات را دریافت کرده اند.

این شرکت‌های خدماتی خصوصی با استخدام چند اپراتور با مالکان خودرو  تماس می‌گیرند و می‌گویند: «شما برنده شده‌اید و می‌توانید خدمات شرکت ما را با پرداخت وجهی کمتر دریافت کنید، در صورت گذشت زمان باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید».

نکته قابل توجه در این رابطه این است که شرکت‌های خدماتی خصوصی شماره ثابت صاحبان خودرو را همراه با نام و نام خانوادگی افراد، شماره پلاک خودرو و شماره همراه آن‌ها در اختیار دارند.

زمانی که صاحبان خودرو از اپراتور این شرکت‌ها سوال می‌کنند که شماره آن‌ها را از کجا به دست آورده‌اند، آن‌ها مطرح می‌کنند که شما در زمان خرید خودرو تمام اطلاعات خود را ثبت کرده‌اید.

این شرکت‌ها با استخدام چند اپراتور قصد دارند به هر طریقی که شده محصول خود را به مردم عرضه کنند، به همین منظور از هر دروغی استفاده می‌کنند.

سازمان‌های مختلف نیز بارها نسبت به فعالیت این شرکت‌ها هشدار داده‌اند، در آخرین هشدارها وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی اعلام کردند که تماس‌ها برای ارائه پوشش بیمه‌ای در طرح تحول سلامت دروغی بیش نیست و شهروندان نباید به این تماس‌ها اعتماد کنند.

سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز پیش از این اعلام کرده بود که صدور کارت اشتراک امدادخودرو، بازاریابی شرکت‌های خصوصی بوده و از نظر این سازمان دریافت آن اجبار قانونی نداشته و تهیه آن از سوی شهروندان کاملاً اختیاری است و در صورت تهدید از سوی تماس‌گیرندگان، کلاهبرداری تلقی شده و قابل پیگرد قانونی است.

از جمله سازمان‌ها و دستگاه‌هایی که در زمان خرید خودرو با خریداران در ارتباط هستند که انگشت اتهام فروش اطلاعات مالکان خودرو به سمت آن‌ها دراز است و می‌توان از  پلیس راهور، شرکت‌های خودروساز و شرکت‌های بیمه شخص ثالث نام برد. البته برخی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تبلیغاتی ادعا می‌کنند که شماره موبایل مردم همراه با آدرس آن‌ها را از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تلفن با مبالغ بالا خریداری می‌کنند و مخابرات به راحتی تلفن همراه مردم را بدون اطلاع آن‌ها، در اختیار این شبکه‌ها قرار می‌دهد تا آن‌ها نیز به شرکت‌های تبلیغاتی ارسال پیامک بفروشند.

رمضانی معاون عملیات شرکت ایران خودرو هفته گذشته با حضور در یک برنامه تلویزیونی در رابطه با فروش اطلاعات صاحبان خودرو به شرکت‌های خدماتی، توپ را به زمین پلیس راهور و شرکت‌های بیمه‌ای انداخت و  اظهار کرد: بخشی از خودرو‌های در حال تردد در سطح کشور متعلق به شرکت ایران خودرو است و ما نمی‌خواهیم برای مشتریان ما از این ناحیه ناراحتی پیش آید.

وی افزود: زمانی که خودرو به صاحب آن تحویل داده می‌شود، نیاز دارد هر سال بیمه شخص ثالث آن تمدید شود و اطلاعات صاحبان خودرو در شرکت‌های بیمه ثبت می‌شود.

رمضانی افزود: پلاک خودرو مانند کد ملی اشخاص است و در زمان صدور پلاک نیز اطلاعات صاحبان خودرو به نام آن‌ها ثبت می‌شود.

معاون عملیات شرکت ایران خودرو افزود: ممکن است اطلاعات صاحبان خودرو از طریق شرکت‌های بیمه در زمان خرید بیمه شخص ثالث و یا پلیس راهور در زمان صدور پلاک به شرکت‌های خدماتی خصوصی نشت کند.

رمضانی معاون عملیات شرکت ایران خودرو تاکید کرد: اگر اپراتورهای این شرکت‌ها اعلام می‌کنند که در صورت عدم خرید از آن‌ها کارت گارانتی خودرو افراد منقضی می‌شود، صحت ندارد و این گفته‌ها دروغ است و ما آن را تأیید نمی‌کنیم.

در صبحت‌های معاون عملیات شرکت ایران خودرو اتهام فروش شماره تلفن به شرکت‌های بیمه شخص ثالث و پلیس راهور وارد شده است.

خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان موضوع را از پلیس راهور پیگیری کرد که با عدم پاسخگویی آن‌ها مواجه شد.

مسئول ارتباط با رسانه پلیس راهور بیان کرد که هر شخصی که ادعای فروش اطلاعات مالکان خودروها را دارد، خودش باید پاسخگو باشد و این ادعا را ثابت کند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا