اخبار روزاخبار مهماقتصادیدلار و ارزسیاسیمجلسویژه

آمریکا به دولت ونزوئلا دستبرد ۳۰ میلیارد دلاری زد!

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: وزیر امور خارجه ونزوئلا، تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ونزوئلا و مسدود کردن دارایی های ۳۰ میلیارد دلاری این کشور را یورش به کشورش توصیف کرد.

به گزارش اقتصادناب، خورخه آریاسا، وزیر امور خارجه ونزوئلا طی سخنرانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ونزوئلا و مسدود کردن دارایی های خارجی این کشور به مبلغ ۳۰ میلیارد دلار را یورش(آمریکا) به کشورش توصیف و آن را محکوم کرد و گفت: این پول به ملت ونزوئلا تعلق دارد.
وزیر امور خارجه ونزوئلا تاکید کرد: شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد باید علیه این تحریم ها که مردم را از داشتن غذا و دارو محروم می کند اقدام کند.
همچنین وی، آمریکا را به تلاش برای حمله به ونزوئلا تحت پوشش توزیع کمک های بشر دوستانه متهم و بحران انسانی را بهانه ای برای دخالت نظامی (آمریکا) عنوان کرد.
گفتنی است؛ سال گذشته، آمریکا به دستور دونالد ترامپ از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خارج شد و از آن زمان به بعد این کشور در این شورا دیگر کرسی ندارد.
این در حالی است که رابرت وود سفیر آمریکا به محض آغاز سخنرانی معاون وزیر امور خارجه ونزوئلا به نشانه اعتراض و به (بهانه حضور) در کنفرانس خلع سلاح، سالن را ترک کرد و دیگر دیپلمات ها از وی پیروی کردند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا