اخبار روزاخبار مهماقتصادیبانک و بورسدلار و ارزطلا وسکهپول وسرمایه

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۰۵/۰۵

اقتصادناب_سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۱۷۸هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۰۵ هزارو ۴۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش قیمت نسبت به روز کاری قبل، به قیمت ۴ میلیون و  ۱۷۸ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۲۸۸ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۴۶۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۶۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۰۵ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۴۱۸.۵ دلار معامله می‌شود.

کاهش چشم گیر قیمت ارز در روزهای گذشته موجب شد تا قیمت دلار که اول تیرماه ۱۳ هزار تومان بود در کمتر از یک ماه به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک شود. البته قیمت دلار در روز جاری روند افزایشی داشته است.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای موثر بازار ساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به حساب می آید.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار تومان خریداری می‌کنند.

این درحالی است که قیمت دلار در صرافی‌های آزاد برای فروش به مردم با افزایش نسبت به روز کاری قبل ۱۲ هزار و ۱۶۰ تومان تعیین شده است.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان است.

قیمت درهم امارات نیز امروز در بازار آزاد، ۳۳۲۴ تومان ارزش‌گذاری شده و مورد معامله قرار می‌گیرد؛ فعالان بازار ارز معتقدند نوسانات قیمتی درهم عامل بسیار مهمی برای قیمت دلار است. قیمت پوند هم ۱۵ هزار و ۱۱۶ تومان تعیین شده است.

نوع

قیمت لحظه

قیمت دلار

۱۲ هزار و ۱۰۰  تومان

قیمت یورو

۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان

قیمت پوند

۱۵ هزار و ۱۱۶ تومان

قیمت درهم امارات

۳ هزار و ۳۲۴ تومان

قیمت سکه بهار آزادی

۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان

قیمت سکه طرح جدید

۴ میلیون و ۱۷۸ هزار تومان

قیمت نیم سکه

۲ میلیون و ۲۸۸ هزار تومان

قیمت ربع سکه

یک میلیون و ۴۶۹ هزار تومان

قیمت سکه گرمی

۹۶۹ هزار تومان

قیمت گرم طلای ۱۸

۴۰۵ هزار و ۵۰۰ تومان

قیمت گرم طلای ۲۴

۵۴۰  هزار و ۵۰۰ تومان

قیمت هرمثقال طلا

یک میلیون و ۷۵۷ هزار تومان

قیمت هرانس طلادلار

۱۴۱۸.۵دلار

قیمت پلاتیندلار

۸۶۸ دلار

قیمت انس نقرهدلار

۱۶.۴۲ دلار

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا