اخبار مهماقتصادیبیمهپیشخوان

چرا ثروتمندان بدون قانون مالیات براملاک بیمه عمرمیخرند؟

چرا سوپر ثروتمندان حتی بدون قانون مالیات بر املاک، بیمه عمر خواهند خرید؟

حتی درصورتیکه ترامپ قانون مالیات بر املاک را حذف کند، دلایلی وجود دارد که ثروتمندان و سوپر ثروتمندان همچنان بیمه عمر بخرند.

به گزارش اقتصادناب به نقل از مجله علم و فناوری ایرانیان فرانک سنکو، یکی از متخصصان پیشرو در حوزه بیمه زندگی در این باره مهمترین علل خرید بیمه عمر توسط ثروتمندان را توضیح می‌دهد:

عدالت: هنگامی که ثروتمندان بخواهند اموال خود را به طور یکسان بین فرزندان تقسیم کنند، این کار با بیمه عمر به سادگی مقدور است. ولی تقسیم املاکی که به سادگی قابل نقد کردن نیست و یا کسب و کار خانوادگی بین فرزندان به طور عادلانه کاری بغرنج است.
مزایای شرکتی: از آنجاییکه بیمه عمر مزایای مالیاتی خاصی دارد، یکی از راه‌های موثر برای شرکت‌ها خواهد بود، خصوصاً شرکت‌هایی که متعلق به افراد ثروتمند هستند.
حفاظت از مالکان کسب و کار: مالکان کسب و کار فوق ثروتمند همچنان به خرید بیمه عمر برای افراد کلیدی ادامه می‌دهند.
اخذ وام: برای بخشی از فوق ثروتمندان، داشتن بیمه عمر، شرط اخذ وام حساب می‌شود.
حفاظت از حریم خصوصی و دارایی‌ها: بیمه عمر یکی از راه‌های قانونی برای حفظ محرمانگی پول و ثروت افراد و همچنین راهی برای حفاظت از دارایی‌ها در برابر قوانین و حکم‌های ناعادلانه قضایی است.
به احتمال زیاد حذف قانون مالیات بر ملک در امریکا اثر منفی بر بازار بیمه زندگی خواهد داشت، ولی همانطور که در بالا گفته شده، همچنان دلایلی وجود دارد که افراد ثروتمند بیمه عمر تهیه کنند. ولی به طور حتم با تغییر شرایط اقتصادی، افراد شرایط بیمه عمر خود را باید تغییر دهند و این به ماهیت دینامیک اقتصاد مربوط می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا