اخبار مهماقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

پدرخوانده‌های صنعت بیمه، بیشتر دبیرکل سندیکا را انتخاب کرده‌اند

مدیران شرکت‌های بیمه استان‌های دورافتاده را رها کرده‌اند

 

” اقتصادناب_مدیرکل سابق بیمه ایران در استان سمنان “با تایید حضور خود در انتخابات دبیرکلی سندیکای بیمه‌گران، پدرخوانده‌های صنعت بیمه را تعداد اندکی از فعالان سابق بخش دولتی عنوان و ادعا کرد: این عده از پدرخوانده‌های صنعت بیمه یک فرد را برای دبیرکلی معرفی می‌کنند اما اگر این یک انتخابات هست پس باید انتخابات انجام شود نه اینکه یک فرد را جلوتر معرفی کنند و نهایتا به دلیل روابط دوستانه و رفاقت آن فرد را وارد عرصه دبیرکلی کنند. “

به گزارش اقتصادناب “عزیزاالله مختاری” گفت: سید محمد علیپور، دبیر کل فعلی سندیکا، تلاش خود را با توجه به اهداف و وظایفی که قانون برای وی مشخص کرده بود انجام داد و اگر از عهده انجام برخی از وظایف برنیامد قطعا ناشی از عملکرد وی نبوده است.!

وی، عنوان کرد که “به تازگی به جمع بازنشستگان صنعت بیمه پیوسته است” و افزود: با توجه به سابقه ۲۵ ساله مدیریتی خود در صنعت بیمه و شرایط ویژه‌ای که در صنعت بیمه کشور، خصوصا جذب پرتفو وجود دارد، برای کاندیداتوری سندیکای بیمه‌گران اقدام کرده است.

نامزد حضور در انتخابات دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران گفت که “یکی از معضلات فعلی صنعت بیمه کشور وجود هیات مدیره‌هایی سیاسی و نه تخصصی در شرکت‌های بیمه است.”

مختاری با بیان اینکه ” صنعت بیمه یک صنعت تخصصی است و آسیب جدی از این افراد به آن وارد شده است” گفت: هدف او از ورود به این حوزه این است که به بخش‌هایی که مدیران کلان کمتر متوجه آن هستند بپردازد و در این زمینه از کارشناسان فعال در این حوزه استفاده خواهد کرد.

مختاری اظهار تاسف کرد: سال‌هاست که پدرخواندگی بر روی صنعت بیمه سایه انداخته و مشکلاتی را هم بوجود آورده است.

به اعتقاد وی، این پدرخوانده‌ها اجازه ورود نسل جدید به عرصه سندیکای بیمه‌گران و همچنین اظهار نظر جدید را نمی‌دهند.

این فعال صنعت بیمه تجربه را بحثی مهم در مدیریت عنوان کرد و گفت: وجود نقطه نظرات جدید در کنار این تجربه می‌تواند راهگشا باشد چراکه نسل جدید نقطه نظرات تازه‌ای دارند و وجود نسل جوان و تحصیلکرده می تواند برای صنعت بیمه مفید واقع شود.

مختاری وجود مدیران غیر متخصص را از دیگر معضلات صنعت بیمه دانست و افزود: کمبود نیروی انسانی تحصیلکرده وعدم نظارت در صنعت بیمه از مهمترین چالش‌هایی است که در حال حاضر دامنگیر صنعت بیمه شده است.

این فعال صنعت بیمه تاکید کرد: “در تمام سال‌هایی که در استان‌های مختلف کشور فعالیت کرده، معضلاتی که در نتیجه عدم نظارت بوده را دیده پس بهتر است که بیمه مرکزی به عنوان ناظر بر اعمال صنعت بیمه از مدیران شرکت‌های بیمه بخواهد تا بخش‌های نظارتی‌شان را تقویت کنند.

مختاری یاد آورشد: “مدیران صنعت بیمه به استان‌های دور افتاده سر نمی‌زنند و بعد انتظار دارند که رشد صنعت بیمه در آن مناطق بیشتر شود.”

عزیزالله مختاری، ۲۵ سال سابقه فعالیت در صنعت بیمه را دارد و در حال حاضر به عنوان ارزیاب خسارت بیمه مرکزی مشغول فعالیت است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا