اجتماعیاخبار مهممناسبتیویژهکرمانشاه

وکلای کشور دومین مدرسه را درمناطق محروم کرمانشاه افتتاح نمودند

دومین مدرسه «وکیل» در استان کرمانشاه افتتاح شد

به گزارش خبرنگار قضایی اقتصادناب، مدرسه ۲ کلاسه وکیل در روستای چقاگینوی ماهیدشت استان کرمانشاه با حضور محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و مسئولان کانون وکلای استان کرمانشاه افتتاح شد.

این مدرسه به همت کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور در این روستا ساخته شده است، مدارس استان کرمانشاه در زلزله سال گذشته این استان آسیب جدی دیدند.

این دومین مدرسه وکیل است که به همت کانون‌های وکلای دادگستری کشور در استان کرمانشاه افتتاح می‌شود.

محمود عباسی امروز یازدهم مهر در آیین افتتاح دومین مدرسه احداثی توسط خیرین کانون وکلای دادگستری در کرمانشاه که در روستای چقاگینو بخش ماهیدشت برگزار شد، حوزه علم و فرهنگ را از نشانه‌های ارتقاء یک جامعه خواند و اظهار کرد: امروزه بزرگترین شاخص توسعه یافتگی در جهان شاخص علمی کشورها است.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار کشور مبتنی بر انسان سالم است و انسان سالم نیز باید از درون این مجموعه‌های فرهنگی بیرون آید، گفت: مدرسه بنیان کارهای علمی و فرهنگی در جامعه است که جایگاه سترگی در کشور ما دارد.

وی با اشاره به وجود بیش از ۲۳ میلیون نفر کودک و نوجوان زیر ۱۸ سال در کشور، عنوان کرد: این جمعیت آینده سازان ایران هستند که باید فضای مناسب را برای ارتقاء جایگاه آنها فراهم کنیم که زیرساخت این امر نیز احداث فضاهای مورد نیاز تحصیل آنان است.

عباسی با تاکید براینکه در اندیشه دینی و  آموزه های اسلامی ما دو نهاد “وقف” و “خیرین” جایگاه بزرگی دارند، گفت: این دو نهاد خصوصا طی دو سه دهه اخیر در کشور ما اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده‌اند، تا جایی که شاهد هستیم کارهای برزمین مانده دولت‌ها را خیرین و نهادهای برآمده از متن مردم اجرا می کنند.

وی به تاکیدات قرآن کریم درخصوص کار خیر اشاره کرد و یادآورشد: انجام کار خیر حتی به مقدار بسیار کم نیز می تواند تاثیر خوبی در زندگی نسل های آینده داشته باشد که این نشان از عظمت کار خیر است.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری به ورود نهادهای مختلف غیردولتی در بحث فعالیت های خیرخواهانه خصوصا در مناطق زلزله زده اشاره کرد و افزود: جامعه شدیدا به تکثر کارهای خیر نیازمند است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا