اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

قول هیات مدیره بیمه سرمد به معرفی گزینه مدیر عاملی پس از گرفتن نمره منفی / مشکلات بیمه ایران با شفافیت حل می شود

اقتصادناب_ راه حل خروج بیمه ایران از بحران شفافیت در صورتهای مالی و عملکردش است که با نظارت بیمه مرکزی در دستور کار قرار گرفته است./ اکنون به بیمه سرمد و دو شرکت بیمه ای دیگر نمره منفی داده شده است./برای حل مشکلات بیمه ایران و حرکت به سمت ساماندهی عملکردش یکی از پیشنهادات ما ایجاد یک شرکت بیمه تخصصی توسط بیمه ایران است.

به گزارش اقتصادناب غلامرضا سلیمانی ، رئیس کل بیمه مرکزی طی یک نشست خبری در حاشیه همایش بیمه و توسعه در پاسخ به سوال  در خصوص راهکارهای بیمه مرکزی و وزارت اقتصاد در خصوص توانگری سطح چهار بیمه ایران ، کسری ذخایر و مطالبات معوق گفت : در حال حاضر ۳۲ درصد از پورتفوی بیمه کشور را بیمه ایران تشکیل می دهد،اما مشکلاتی وجود دارد که برای رفع آن ها راه حل هایی باید اتخاذ شود.

رئیس کل بیمه مرکزی یکی از راهکارهای حل چالش های بیمه ایران را اصلاح پورتفوی  زیان ده دانست و گفت :خروج این بیمه از بیمه های زیان ده اولین راهکار است این شرکت بیمه ای باید ترکیب پرتفویش را اصلاح کند.

سلیمانی عنوان کرد : علت تداوم سطح چهار توانگری مالی این شرکت بیمه اعمال ذخیره گیری در راستای تحقق کفایت ذخائرش است که البته هنوز کسری ذخائر دارد.

وی در ادامه خبر داد: برای حل مشکلات بیمه ایران و حرکت به سمت ساماندهی عملکردش پیشنهاد ما ایجاد یک شرکت بیمه تخصصی توسط بیمه ایران أست که با بررسی جوانب و اخذ تصمیم نهائی این پیشنهاد به بیمه ایران ارایه می گردد.

وی در ادامه تاکید کرد: راه حل خروج بیمه ایران از بحران شفافیت در صورتهای مالی و عملکردش است که با نظارت بیمه مرکزی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به خبرنگاران درباره  وضعیت مدیرعامل بیمه سرمد گفت:رویه به این ترتیب است که شرکتهای بیمه دو ماه فرصت دارد تا گزینه خود را معرفی کنند تا صلاحیت حرفه ای توسط نهاد ناظر بررسی و تایید شود،اما اگر تایید نشد سهامدار باید فرد دیگری را معرفی کند.

سلیمانی تصریح کرد: اگر فردی در مدت مشخص شده از سوی هیات مدیره معرفی نشود،هییت مدیره نمره منفی خواهد گرفت و اگر همچنان از معرفی مدیر عامل بگذرد و گزینه پیشنهادی معرفی نشود ، در مرحله بعد مواردی همچون سلب صلاحیت اعضای هییت مدیره و یا حتی تعلیق برخی یا همه  رشته های بیمه ای در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی خبر داد : اکنون به بیمه سرمد و دو شرکت بیمه ای دیگر نمره منفی داده شده است.

رییس کل بیمه مرکزی همچنین در خصوص وضعیت بیمه آتیه سازان حافظ گفت : بیمه اتیه سازان حافظ یا باید مجوز کارگزاری بگیرد یا باید مجوز تاسیس  شرکت بیمه تخصصی.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا