اخبار روزاخبار مهماقتصادیسیاسیویژهکرمانشاه

ساختمان های دولتی کرمانشاه مقاومت خوبی درمقابل زلزله ازخود نشان ندادند

استاندار کرمانشاه گفت: عدم رعایت استاندارد در ساخت و ساز و مصالح ساختمانی در جریان زلزله ۷.۳ ریشتری آبان ۹۶ سبب شد ساختمان‌های دولتی عملکرد خوبی از خود نشان ندهند.

به گزارش اقتصادناب از کرمانشاه، هوشنگ بازوند پیش از ظهر امروز در جلسه شورای استاندارد استان که با حضور پیروزبخت معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان ملی استاندارد برگزار شد، اظهار داشت: پایبندی به استاندارد باید تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود، عملکرد استاندارد در فضای مجازی به شدت توسط افکار عمومی رصد می‌شود.

استاندار کرمانشاه گفت: اگر استاندارد به وظایف خود به درستی عمل کند، در بحران‌ها و حوادث طبیعی بار هزینه‌ها بر کشور، کاهش می‌یابد.

وی گفت: در تخریب مسکن مهر سرپل‌ذهاب در جریان زلزله ۷.۳ ریشتری آبان ۹۶ مهمترین علت، عدم رعایت استاندارد در ساخت و ساز و مصالح ساختمانی بود، حتی ساختمان‌های دولتی هم عملکرد خوبی از خود در مقابل زلزله نشان ندادند.

بازوند اظهار داشت: زلزله ۶.۴ ریشتری امسال نیز به خوبی اهمیت رعایت استاندارد را نشان داد، حتی یک واحد مسکونی از واحدهای ساخته شده توسط دولت در مناطق زلزله‌زده در جریان این زلزله تخریب نشد.

*فضای مجازی یک فرصت و ابزار کارآمد برای اصلاح امور است

 استاندار کرمانشاه تصریح کرد: فضای مجازی نظارت مردم بر عملکرد مسؤولان را به شدت افزایش داده است و از این نظر، یک فرصت و ابزار کارآمد برای اصلاح امور است.

وی گفت: رعایت دقیق استاندارد، اعتماد مردم به مسؤولان را افزایش می‌دهد و در حمایت از کالای ایرانی نیز به شدت موثر است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا