اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

دو شرکت بیمه بار دیگر در لیست سازمان خصوصی سازی قرار گرفتند

در حالی که دوشرکت بیمه در اواخر سال گذشته توسط سازمان خصوصی سازی عرضه شدند و اهلیت خریدارشان به تایید نرسید، بار دیگر این شرکت ها در لیست سازمان خصوصی سازی قرار گرفتند.
به گزارش اقتصادناب در اواخر سال گذشته ۱۷.۳۲ درصد از سهام شرکت بیمه البرز در لیست واگذاری های سازمان خصوصی سازی قرار گرفت، اما پس از این واگذاری خبرهایی رسید حاکی از اینکه این شرکت بار دیگر به بخش دولتی واگذار شده است. شنیده می شد کنسرسیومی که این شرکت را خریداری کرده، متشکل از سه نهاد بوده که یکی از آنها صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی بود.
اما در نهایت بعد از گذشت مدتی این معامله قطعی نشد و علی صحرایی – معاون بازار شرکت بورس – در گفت وگویی، درباره واگذاری بلوک ۱۷.۳۴ درصدی بیمه البرز گفت: خریدار این سهم به تاییدبیمه مرکزی نرسید و معامله قطعی نشده است. خریدار کنسرسیومی به رهبری تامین اجتماعی بود.
اما به تازگی برای بار دیگر این شرکت و همچنین بیمه اتکایی امین برای دور جدید واگذاری های سازمان خصوصی سازی لیست شدند و قرار بر این است که ۱۷.۳۴ از شرکت بیمه البرز و ۱۱.۴۴ درصد بیمه اتکایی امین در تاریخ ۲۸ خردادماه سال ۱۳۹۷ از طریق عرضه در بورس به بخش خصوصی واگذار شود.
در اطلاعیه عرضه سهام بیمه البرز درباره شرایط واگذاری این سهم آمده است که خریدار می تواند یکجا نقد یا نقد و اقساط مبلغ سهام را پرداخت کند در حالت نقد و اقساطی ۳۰ درصد مبلغ باید به صورت نقدی و مابقی به صورت اقساطی طبق شرایط اعلام شده پرداخت شود.
تعداد سهام قابل عرضه بیمه البرز ۶۹۳ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۷۷۷ سهم است که قیمت پایه آن ۱۰۸ تومان و ۹ ریال می شود

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا