اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

دفترچه بیمه سلامت حذف شد

 به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ناب

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در نیمه نخست امسال،‌ با راه‌اندازی سامانه استحقاق سنجی، حذف دفترچه در کلیه بیمارستان‌های کشور انجام خواهد شد.

طاهر موهبتی در مراسم رونمایی از سامانه استحقاق سنجی بیماران سازمان بیمه سلامت ایران در بیمارستان رازی اهواز اظهار کرد: صحت، سلامت و امنیت مفاهیمی گاه غیرقابل درک و نعمت‌هایی هستند که تا زمانی که از دست نروند، قدر آن را نمی‌دانند. متأسفانه به طور معمول قدر نعمت سلامتی را نمی‌دانیم و تا زمانی که سلامتی ما به مشکلی مبتلا نشود، چندان متوجه اهمیت مقوله سلامت و سلامتی نمی‌شویم.

وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای ما در حوزه سلامت به طور قطع باید مشتری‌مداری و احترام به بیمار و بیمه‌شده باشد، گفت: راه‌اندازی سامانه استحقاق سنجی در حوزهالکترونیک سلامت از پروژه‌هایی است که در جهت مشتری‌مداری، احترام به بیمار و مراجعه‌کننده می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: هر اتفاق و رویدادی در حوزه سلامت از بحث مدیریت منابع و مصارف تا اعمال راهنماهای بالینی و قوانین بیمه‌گری و … همگی ردپایی در سازمان الکترونیک دارند. سازمانهای الکترونیک مدتی است که از طریق سامانه‌ها و نرم‌افزارهایی که راه‌اندازی شده‌اند، شکل گرفته‌اند که پایگاه جمعیتی بیمه شدگان کشور، مهمترین آنها است و باید در شش ماهه نخست امسال تکمیل شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: حرکت متعاقب آن، همان چیزی است که فاز اول آن را امروز مشاهده می‌کنید. یعنی استفاده از دفترچه در ارائه خدمات به بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت در بیمارستان‌هایدولتی و خصوصی در فاز بعدی و سپس استفاده از دفترچه برای بیمار سرپایی را به حداقل برسانیم. این اقدام هم به سلامت و سرعت کار ما و هم به رضایت بیمه شدگان و بیماران که حتی در نگهداری دفترچه‌های خود مشکل دارند، کمک خواهد کرد.

موهبتی افزود: مرحله نخست در راه‌اندازی سامانه استحقاق سنجی در استان خوزستان، حذف دفترچه خواهد بود و در هفت بیمارستان تابعه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، سه دانشگاه تابعه دانشکده علوم پزشکی دزفول و چهار بیمارستان تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه خوزستان چهارمین استان کشور است که سامانه استحقاق سنجی در آن به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم ظرف یک ماه آینده بتوانیم شاهد حذف دفترچه در تمام بیمارستان‌های دولتی استان خوزستان باشیم و سپس این اقدام در بیمارستان‌های بخش خصوصی استان اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران عنوان کرد: امیدواریم در شش ماهه نخست سال جاری، سامانه استحقاق سنجی و مرحله حذف دفترچه در سراسر کشور اجرایی شود. امید است بتوانیم شاهد استقرار سازمان الکترونیک در کلیه خدمات بخش سلامت کشور باشیم.

موهبتی بیان کرد: خط قرمز ما در ارتباط با تمام خدمات، وارد نشدن خدشه به رضایت مردم است. البته این امر به این معنی نیست که برای جلب رضایت مردم، نمی‌خواهیم مدیریت هزینه کنیم بلکه بین رضایت مردم و کاهش هزینه‌ها، حتما به سمتی حرکت خواهیم کرد که رضایت مردم را داشته باشیم مگر اینکه محدودیت‌های کشور اجازه ندهد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا