اجتماعیاخبار مهماقتصادیبانک و بورسصنعت،معدن و تجارتویژه

در نامه وزیر صمت به همتی مطرح شد؛ تغییر نحوه تخصیص ارز ۲۰ ردیف تعرفه

اقتصادناب_وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای تغییرات گروه کالایی اول، دوم و سوم برای دریافت ارز به رییس کل بانک مرکزی را ابلاغ کرد.

به گزارش اقتصادناب، رضا رحمانی؛ وزیر صنعت معدن و تجارت در نامه‌ای با موضوع تغییرات گروه‌های کالایی اول، دوم و سوم  برای دریافت ارز به دکتر عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخواست تشکیل کمیته دوجانبه میان بانک مرکزی و وزارت صمت را کرد تا نسبت به بررسی و حل مشکلات تغییر نرخ ارز اقدام شود و همچنین درخواست ۲۰  ردیف کد تعرفه را برای دریافت ارز با نرخ رسمی در صورت تایید وزارت بهداشت کرد.

در این نامه ذکر شده است: پیرو نامه  شماره ۶۰/۱۲۹۱۱۰ مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۸ موضوع تبصره یک ماده یک تصویب‌نامه شماره ۶۳۷۹۳/ت ۵۵۶۶۳ ه مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۶ هیات محترم وزیران در خصوص ساماندهی و مدیریت بازار ارز، گروه کالایی جدید ردیف تعرفه‌های جدول یک پیوست جهت استحضار و اقدام مقتضی ارسال می‌شود.

همچنین خواهشمند است پیرو نامه شماره ۶۰/۱۷۷۵۷۷ مورخ ۱۳۹۷/۷/۷ و عطف به درخواست سازمان غذا و دارو طی نامه‌های طی نامه‌های شماره ۶۶/۲۰۶۸۳ مورخ ۱۳۹۷/۸/۱ و شماره ۶۶۴/۲۵۲۹۱ مورخ ۱۳۹۷/۹/۱۴، ۲۰ ردیف کد تعرفه مندرج در جدول دو پیوست، صرفا در صورت تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشمول دریافت ارز با نرخ رسمی شوند.

ضمنا با توجه به اولویت بندی ثبت سفارش‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی و معرفی به بانک مرکزی برای تخصیص ارز، تمامی تعرفه‌ها با گروه ۳ کالایی به دو تغییر می‌کند. با توجه به تغییرات پیش آمده، در گروه کالایی  و در جهت مدیریت پرونده‌های که ناشی از تغییرات دچار مشکل شوند، ضرورت دارد کمیته‌ای دوجانبه بین بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود، تا نسبت به بررسی و حل و موضوعات این نوع پرونده‌ها اقدام شود.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا