اخبار روزاخبار مهماقتصادیروزنامهصنعت،معدن و تجارتویژه

خسارت ۳.۶ میلیارد دلاری اقتصاد روسیه از تحریم‌های غرب

اقتصادناب_تحریم های جدید غرب شوک جدیدی برای اقتصاد روسیه است. تحریم‌های قبلی اتحادیه اروپا برای روسیه ۲.۴ میلیارد دلار هزینه دربرداشت و تحریم‌های آمریکا ۱.۲ میلیارد دلار به این کشور خسارت زد.

به گزارش اقتصادناب  به نقل از واشنگتن اگزماینر ، تحریم های جدید غربی شوک جدیدی برای اقتصاد روسیه است. روسیه از زمان حمله به اوکراین در ۲۰۱۴ ، درگیر تحریم های میلیاردی است .
الکسی کودرین، رئیس اتاق بازرسی روسیه گفت:« متاسفانه هر تحریم جدیدی شوکی جدید خواهد بود و نیاز به تلاش های جدید برای مدیریتش دارد» .
روسیه ۶.۳ میلیارد دلار از زمان الحاق کریمه از دست داده است، چون قدرت‌های غربی صنایع اصلی این کشور را به همراه برخی از بلند پایه های حلقه داخلی ولادیمیر پوتین تحریم کرده اند. تحریم‌های اتحادیه اروپا برای روسیه ۲.۴ میلیارد دلار هزینه دربرداشت و تحریم‌های آمریکا ۱.۲ میلیارد دلار به این کشور خسارت زد.
کودرین تخمین می زند تحریم های آینده احتمالا سخت تر از تحریم‌های قبلی باشند. وی اضافه کرد که قرار دادن غول صنعت آلومینیوم، اولگ دریپاسکا و سرمایه دار مهم انرژی، ویکتور وکسلبرگ در لیست سیاه بسیار دردناک بود. این دو نفر در مراسم آغاز ریاست جمهوری ترامپ شرکت کرده بودند .
او گفت:« متاسفانه تحریم‌های سال گذشته علیه شرکت‌های دریپاسکا و وکسلبرگ، نه تنها بر بازار بلکه بر حساسیت سرمایه گذاران هم تاثیر گذاشته است. این تأثیر شوکه آور نبود ولی دچار کمبود سرمایه گذاری و رشد اقتصاد شدیم».
قانونگذاران در اتحادیه اروپا و آمریکا همزمان بر روی تنبیه روسیه به خاطر حمله به کشتی های اوکراینی کار میکند. این کشتی‌ها سعی داشتند از یک مسیر دریایی حساس و مورد اختلاف دو طرف عبور کنند. نیروهای روسی کشتی‌ها را متوقف و بیست و چهار سرباز اوکراینی را دستگیر کردند. دیپلمات‌های ارشد اتحادیه اروپا موافق اعمال تحریم بر ۸ فردی هستند که در این حمله حضور داشتند .
فدریکا موگرینی، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفت:« هدف این تحریم‌ها این نیست که تا ابد ادامه داشته باشند. هدف فشار بر روسیه است . بنابراین تحریم ها برداشته میشوند، ولی ما هیچ قدم مثبتی از سوی روسیه نمی‌بینیم. بنابراین اعضای اتحادیه اروپا قصد دارند تحریم ها را حفظ کنند» .
برخی سناتورهای ارشد حتی طرح های خشن تر از این در ذهن دارند. آنها می خواهند طی قانونی بخش‌های انرژی و مالی روسیه را به همراه صنعت کشتیرانی و چندین تن دیگر از افراد با نفوذ این کشور هدف قرار دهند .
در زمانی که پوتین سعی دارد نیروی نظامی خود را مدرن کند و بر سلاح‌های هسته‌ای تأکید دارد، این تحریم‌ها فشار مالی بر روسیه وارد می‌کنند. این کشور قصد دارد هزینه های داخلی اش را از طریق اصلاح دستمزدها مهار کند .

منبع:ریسک نیوز

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا