اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

حمایت همه جانبه بیمه مرکزی از بیمه ایران

 دکتر سلیمانی: بیمه مرکزی برای اجرای برنامه های خود بدون کمک و یاری بیمه ایران موفق نخواهد شد.

  در آستانه فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، دکتر سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی با همراهی اعضای هیات عامل این نهاد در برنامه ای ۳ ساعته از بخش های مختلف بیمه ایران دیدن و با رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران، اعضای هیات مدیره ، مدیران ارشد و همکاران بیمه ایران در فضایی صمیمانه گفت و گو کردند.

به گزارش اقتصادناب از روابط عمومی بیمه ایران، رییس کل بیمه مرکزی که باحضور در ساختمان مرکزی بیمه ایران در جمع مدیران و همکاران شرکت سهامی بیمه ایران حضور یافته بود، در سخنانی با اعلام حمایت بیمه مرکزی از بیمه ایران گفت: بیمه ایران با مدیرانی مدبر و کارآزموده رکن اصلی نظام بیمه ای کشور بوده و در موضوع برخورداری از نیروی انسانی کارآمد در صنعت بیمه کشور، یک برند معتبر است.

دکتر سلیمانی با بیان اینکه یک سوم صنعت بیمه کشور در اختیار بیمه ایران است و بیمه مرکزی برای اجرای برنامه های خود بدون کمک و یاری بیمه ایران موفق نخواهد شد افزود: برنامه من تقویت بیشتر بیمه ایران است تا همچنان برای دیگر شرکتهای بیمه ای کشور الگویی موفق باشد.

رییس کل بیمه مرکزی ایران با اشاره به توانمندی های بیمه ایران و نقش راهبردی این شرکت در صنعت بیمه کشور، افزود: بیمه ایران هم اکنون در موضوع بسیار مهم بیمه های زندگی روند رو به رشدی را آغاز کرده است و خوشبختانه براساس آمار و اطلاعات حتی از پیش بینی های برنامه ششم توسعه نیز پیش افتاده است هرچند باز هم باید به برنامه های خود در این زمینه شتاب دهد.

وی با اشاره به نقش اساسی و راهبری بیمه ایران، خواستار ارائه طرح های جدید بیمه ای و روش های نوین سودآوری از سوی بیمه ایران شد و گفت : بیمه ایران در بخش بیمه اتکایی بسیار موفق عمل کرده که کمک بزرگی بوده است تا از زیر فشار تحریم های ظالمانه خارج شویم.

* رشد عملکردی مطلوب بیمه ایران

بنا به این گزارش، قبل از سخنان رییس کل بیمه مرکزی، آقای پورکیانی رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران در توضیحاتی به تشریح عملکرد بیمه ایران در ۹ ماهه امسال پرداخت و گفت: بیمه ایران در این مدت رشد عملکردی قابل قبولی داشته و موفق به کنترل خسارت ها  و کاهش ضریب خسارت از ۸۰ درصد به ۶۲ درصد شده است.

وی با اشاره به موفقیت شرکت در وصول مطالبات و کاهش ۲۶ درصدی بدهکاران شرکت، افزود: همچنین موفق شدیم سهم بیمه های درمان در پرتفوی شرکت را که در سال ۹۵ معادل ۲۸ درصد بود در سال گشته به ۱۴ درصد و برای ۹ ماهه سال جاری به ۹ درصد کاهش داده و برنامه ریزی مان به گونه ای است که این پرتفوی در همین حد باقی بماند.

پورکیانی در ادامه به برنامه های شرکت برای توسعه بیمه های زندگی پرداخت و گفت: در این راستا ستاد راهبردی بیمه های زندگی و مجتمع تخصصی بیمه های زندگی در بیمه ایران راه اندازی شده اند و طبق آخرین آمار، در پی چاپ فراخوان کشوری شرکت درباره جذب متقاضیان فعالیت در بیمه های زندگی تا کنون ۳۰۰۰ نفر در سامانه شرکت ثبت نام کرده اند که پس از آموزش، در سراسر کشور وارد بازار بیمه های زندگی می شوند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا