اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهمناسبتیویژهپیشخوان

جوانگرایی در صنعت بیمه از عوامل مهم توسعه به شمار می آید

 

“اقتصادناب_تنوع ترکیب پرتفوی شرکت های بیمه یک ضرورت آشکار است و تمرکز بر یک رشته بیمه ای با اهداف توسعه ای شرکت ها همخوانی ندارد.”

به گزارش اقتصادناب از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی در بازدید از شرکت بیمه دی با اعلام این مطلب افزود: روحیه همگرایی، انسجام یافتگی و همدلی کارکنان شرکت بیمه دی بزرگترین سرمایه این شرکت به شمار می رود که خوشبختانه نیروهای جوان، جسور و خوشفکر از این سرمایه ارزشمند مراقبت خواهند کرد.
رییس کل بیمه مرکزی با قدردانی از عملکرد شرکت بیمه دی در حوزه ارائه خدمات درمانی “طرح جبران”، تصریح کرد: خدمت رسانی به خانواده های معزز شهدا و ایثارگران یک افتخار بزرگ است و ارائه خدمت ماندگار در این حوزه نه تنها رضایت خانواده های یاد شده بلکه خرسندی ملت ایران را به دنبال خواهد داشت.
دکتر سلیمانی با تاکید بر ضرورت ایجاد سیستم یکپارچه و مدرن در پایش و هدایت “طرح جبران”، اظهار کرد: اجرای این طرح یک تجربه ارزشمند بیمه ای است و باید با حمایت از تجارب اینچنینی در کنار خدمات رسانی صحیح، راه را برای افزایش ضریب نفوذ بیمه، هموار کرد.
وی افزود: بیمه مرکزی در اجرای هر چه بهتر “طرح جبران” در کنار شرکت بیمه بوده و همچنان خواهد بود و در حوزه های کارشناسی و اتکایی و در چارچوب نظام بیمه ای مشارکت خواهیم کرد.
دکتر سلیمانی، حضور نهاد ناظر در شرکت های بیمه را از وظایف و ماموریت های بیمه مرکزی دانست و گفت: ظرفیت ها و همچنین مسائل و مشکلات شرکت های بیمه با یکدیگر تفاوت دارد و به همین خاطر باید تمامی شرکت های بیمه را رصد کنیم چرا که ماموریت ها و قابلیت های تمامی شرکت ها یکسان نیست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تخلف و تقلب در صنعت بیمه پرداخت و تصریح کرد: اشخاص و مجموعه هایی که با تقلب یا تخلف، بار مالی صنعت بیمه را افزایش می دهند و هزینه های غیرواقعی را به این صنعت تحمیل می کنند باید شناسایی شوند و با در پیش گرفتن روش هایی راه بر هر گونه سوء استفاده ای بسته شود.
رییس شورای عالی بیمه با اشاره به ظرفیت های بسیار در جمهوری اسلامی ایران، تغییر رویکرد اعطای یارانه نقدی به افزایش خدمات توسط سیستم بیمه ای را یک رویکرد مهم ارزیابی کرد و گفت: در صورت تحقق ایده گسترش چتر بیمه ای با حفظ کرامت انسانی از بزرگترین دستاوردهای کشور خواهد بود.
دکتر سلیمانی خاطرنشان کرد: خدمات رسانی بهتر به جامعه هدف مستلزم توانگری مالی شرکت هاست و امیدوارم فعالان صنعت بیمه با استفاده از ابزارهای مالی نوین و حرکت به سمت بیمه نامه های دیجیتالی و یکپارچه سازی داده های صنعت بیمه، سرمایه گذاری در حوزه بیمه ای را جذاب تر کنند.
رییس کل بیمه مرکزی، جوانگرایی در صنعت بیمه را از عوامل مهم توسعه ای بیان کرد و افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب هم بارها بر این نکته تاکید داشتند در هر عرصه ای که جوانان ورود پیدا کنند با شجاعت و خلاقیت خود، تحولی جدی ایجاد خواهند کرد.
وی برنامه ریزی مالی، نظارتی و توسعه ای را راهکار اصلی برون رفت از مشکلات بنگاه داری دانست و گفت: در حال حاضر ظرفیت های بالقوه فراوانی در کشور وجود دارد که شرکت های بیمه می توانند با شناسایی یا خلق فرصت های نوین، سهم خود را از بازار افزایش دهند.
دکتر سلیمانی با ابراز امیدواری نسبت به آینده شرکت بیمه دی ارتقای این شرکت از سطح دو توانگری مالی به سطح یک را از انتظارات بیمه مرکزی دانست و گفت: ان شاءالله با راه اندازی طرح بیمه حادثه و طرح های خلاقانه دیگر توسط متخصصان جوان و متعهد، شاهد موفقیت های بیشتر این شرکت باشیم.
گفتنی است پس از بازدید دکتر غلامرضا سلیمانی از واحدهای گوناگون شرکت بیمه دی، مدیرعامل و همچنین رییس هیات مدیره این شرکت گزارشی از آخرین وضعیت موجود ارائه کردند و سپس با حضور رییس کل بیمه مرکزی و اعضای هیات عامل از طرح اختصاصی بیمه حادثه این شرکت، رونمایی شد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا