اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهفرهنگیمقالاتویژهپیشخوان

جایگاه شرکت های بیمه ای در واکاوی اقتصادی

توجه به هزینه‌های حسابداری و هزینه فرصت از نکات مهم جهت اتخاذ رویکرد اقتصادی شرکت های بیمه خواهد بود که نتیجه آن کارآیی و کیفیت و رقابت و بازدهی سرمایه‌گذاری و بهره وری مرتبط با آن سیاستگذاری خواهد بود و کارنامه مدیریتی شکل می گیرد.

 اقتصادناب_از اصول مهم در اقتصاد بحث محدودیت یا کمیابی منابع در شرکت هاست از جمله این منابع سرمایه های مالی و انسانی و دارایی های ثابت و جاری و برند است این کمیابی منابع باعث طرح سه پرسش خواهد شد که در همه کشورها اعم از کوچک و بزرگ و ثروتمند و فقیر و توسعه یافته و در حال توسعه یکسان است .

این سه پرسش عبارتند از اینکه چه نوع خدمات و چه مقدار خدمات و در چه زمان باید ارائه شود ؟ و سوال دوم اینکه خدمات بیمه گری باید چگونه و توسط چه روشهای فنی و توسط کدام بخش و در چه مکانی ارائه گردد؟ و بالاخره اینکه این خدمات برای چه کسانی عرضه شود ؟؟

نوع نگرش و روش و نظام اقتصادی که شرکت های بیمه در پاسخ دادن به این پرسش ها و سپس برنامه‌ریزی در راستای حصول آنان انجام می شود در آینده شرکت و سودآوری و ماندگاری و ثبات موثر است برخی به نظام بازار اعتقاد دارند و افرادی به نظام برنامه‌ریزی متمرکز و اشخاصی هم به نظام مختلط معتقدند.

آنچه مسلم است توجه به هزینه‌های حسابداری و هزینه فرصت  از نکات مهم جهت اتخاذ رویکرد اقتصادی شرکت های بیمه خواهد بود که نتیجه آن کارآیی و کیفیت و رقابت و بازدهی سرمایه‌گذاری و بهره وری مرتبط با آن سیاستگذاری خواهد بود و کارنامه مدیریتی شکل می گیرد

مقاله:سردبیر سایت اقتصادناب

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا