اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

توانگری بیمه ایران به سطح یک رسید

اقتصادناب_منابع خبری از مستهلک شدن زیان انباشته بیش از ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومانی بیمه ایران و ارتقا جایگاه این شرکت بیمه دولتی به سطح یک خبر می دهند.

به گزارش اقتصادناب، در حالیکه پیش ازین محسن پور کیانی مدیر عامل بیمه ایران، برای مستهلک شدن زیان انباشته بیمه ایران ۷۲ سال مهلت خواست اما به اذعان منابع موثق خبری در پی اقدامات و تدابیر اتخاذ شده ، زیان انباشته بیش از ۶۰۰۰ میلیاردتومانی بیمه ایران صفر شد.

گفته می شود با اقدامات سنجیده و راهکارهای عملیاتی هیات مدیره بیمه ایران و با همراهی دولت و بیمه مرکزی  چالش زیان انباشته میلیاردی بیمه ایران به بایگانی تاریخ پیوست.

در حالیکه پیش ازین از اختلافات شدید در هیات مدیره بیمه ایران خبر می دادند به طوریکه انشقاق در هیات مدیره سبب اتخاذ تصمیمات مقطعی و نا مطلوب شده بود اما گویا در پی تغییرات رفتاری در مدیریت سازمانی بیمه ایران این اختلافات در هیات مدیره به پایان رسیده که سبب اتخاذ تصمیم گیری های حرفه ای برای حل بحران های این بیمه دولتی شده است.

پیش ازین گفته شد برخی اعضا هیات مدیره بیمه ایران از عدم شفافیت صورتهای مالی شرکت‌های زیر مجموعه بیمه ایران که لاجرم به فقدان شفافیت مالی صورتهای مالی تنها شرکت بیمه دولتی می انجامد اعتراض کردند که اسباب اختلافات در هیات مدیره را فراهم کرده بود که ظاهرا این اختلاف نظر ها به اتفاق نظر انجامیده است.

این گزارش می افزاید، با اتخاذ تمهیدات اساسی برای جبران زیان انباشته بیمه ایران با همکاری دولت و بیمه مرکزی این شرکت بیمه دولتی دوران رکود و بحران را پشت سر گذاشت.

با جبران زیان انباشته بیمه ایران از محل اعتبارات دولت و راهکارهای عملیاتی و علمی هیات مدیره این شرکت بیمه طی دوسال اخیر  ، توانگری مالی بیمه ایران نیز از سطح چهار به سطح یک ارتقا یافت.

پیش ازین محسن پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در مجمع عمومی بیمه مرکزی ضمن انتقاد از فقدان شفافیت صورتهای مالی بیمه ایران و وضعیت بحرانی این تنها شرکت بیمه دولتی ، شفافیت صنعت بیمه را به شفافیت مالی بیمه ایران منوط دانست و بر لزوم انتشار صورتهای مالی بیمه ایران تاکید کرد.

منابع خبری اذعان می دارند ، با پیگیری های کمیسیون اقتصادی مجلس قرار است در نیمه فروردین ماه جهت حفظ حقوق بیمه گذاران صورتهای مالی بیمه ایران از طریق پورتال وزارت اقتصاد منتشر شود و در اختیار عموم قرار گیرد.
گفتنی است پیش ازین شستا و بنیاد مستضعفان جهت تنویر افکار عمومی به انتشار صورتهای مالی شرکت‌های زیر مجموعه اقدام کردند.

در ادامه باید جبران زیان انباشته هزاران میلیاردی بیمه ایران را به صنعت بیمه تبریک گفت.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا