اجتماعیاخبار روزاخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیصنعت،معدن و تجارتمجلسپول وسرمایهپیشخوان

تعطیلی شنبه‌ها به نفع اقتصاد کشور است/ این مصوبه خلاف شرع نیست

 

به گزارش اقتصادناب حشمت‌الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم مصوبه تعطیلی شنبه ها در مجلس را به نفع اقتصاد کشور تلقی کرد و گفت: ایران دشمنانی دارد که سعی دارند آن را منزوی کنند و ما در جنگ اقتصادی قرار دهند، بنابرابن در چنین شرایطی مجلس تصمیم عاقلانه ای گرفت تا یک روز بیشتر زمینه همکاری با بازار جهانی برای کشورمان فراهم شود.

وی افزود: ایران باید مانند کشورهای دیگر به فکر پیشرفت و جهانی شدن باشد و لذا نباید مصوبه تعطیلی شنبه ها را تبدیل یه چالش عقیدتی کنیم، چرا که این مسائل مرتبط با اقتصاد مستقیما با زندگی مردم سر و کار دارد.

نماینده مجلس دهم بیان کرد: تعطیلی شنبه‌ها به نفع اقتصاد کشور بوده و جز کارکردهای مثبت مجلس یازدهم تلقی می‌شود و شورای نگهبان نیز باید با توجه به مصلحت کشور این مصوبه را بررسی کند و هجمه های صورت گرفته نیز به دلیل آن است که برخی می‌خواهند بگویند تعطیلی شنبه ها مشکل شرعی دارد در حالی که چنین نیست.

وی تاکید کرد: اگر اقتصاد محور ما باشد، تعطیل کردن شنبه‌ها کاملا قابل دفاع است و نباید این مسائل را عقیدتی کرد و گفت که این روز جز تعطیلات یهودیان است. و بنده امیدوارم که این مصوبه نهایی و ابلاغ شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا