اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

تسریع در پرداخت خسارت های سیل اخیر محور بحث های شورای عمومی سندیکا

 

“اقتصادناب_ موضوع تسریع و چگونگی پرداخت خسارات ناشی از سیل اخیر، ساماندهی بیمه های درمان و مطالبات از شرکت های خودروساز، محور بحث های اعضای شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران بود. “

به گزارش اقتصادناب، جلسه شورای عمومی این سندیکا با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد و در این جلسه درباره مصوبه شورای عمومی برای توقف اعمال تخفیف دو و نیم درصد قانون بیمه شخص ثالث و مصوبه راهکار کاهش ضریب خسارت بیمه های درمان، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در این جلسه مفید امینی معاون نظارت بیمه مرکزی نیز با اشاره به خسارت ناشی از سیل اخیر گفت: حضور پررنگ صنعت بیمه در مناطق سیل زده در تهیه و تدوین لایحه صندوق بلایای طبیعی بسیار موثر بود و باعث توجه مقامات ارشد کشور به لزوم تدوین این لایحه را فراهم کرد.

وی همچنین با ارایه آماری درباره تعداد پرونده های تشکیل شده توسط شرکت های بیمه در حادثه سیل اخیر، از این شرکت ها خواست، هرچه سریعتر نسبت به پرداخت خسارت آسیب دیدگان این مناطق اقدام کنند.

در این جلسه موضوع مطالبات شرکت های بیمه از گروه خودروسازی سایپا و چگونگی صدور بیمه نامه های شخص ثالث خودروهای صفر کیلومتر این خودروساز مطرح و امینی با توجه به مذاکرات بیمه مرکزی با خودروسازی سایپا افزود: مذاکرات با این شرکت به نتایج خوبی رسیده و به زودی توافقنامه ای با سایپا برای پرداخت این مطالبات نهایی می شود.

سید محمد علیپور دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران با اعلام این مطلب که آینده نزدیک کارگروه ریسک در سندیکا تشکیل می شود، اظهار داشت: شرکت های بیمه ای باید مصوبات شورای عمومی درباره تخفیف دو و نیم درصد شخص ثالث و تصمیمات ابلاغ شده مربوط به بیمه های درمان را با جدیت اجرایی کنند و تاکیدات بیمه مرکزی و شورای عمومی سندیکا در این موارد را یادآور شد.

منبع : روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران،

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا