اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

بیمه ما ۲۲۵ ریال به سهامدارانش سود داد

اقتصادناب_مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه “ما” با حضور اکثریت سهامداران درروز ۳۰ تیر ماه برگزار و صورت های مالی سال۱۳۹۶ این شرکت به تصویب رسید.

به گزارش اقتصادناب مجمع عمومی این شرکت۳۰ تیر ماه با حضور رییس و اعضای هیات مدیره بیمه “ما” برگزار و صورت های مالی سال ۹۶ به تصویب رسید. بر اساس صورت های مالی سود خالص پس از کسر مالیات شرکت، مبلغ ۴۳۲ میلیارد ریال می باشد.

بر اساس این گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه  به ریاست جناب آقای تاجیک و با حضور آقای صداقتی فرد به نمایندگی از بانک ملت و خانم غنی از توسعه مالی مهر آیندگان به عنوان ناظرین ، آقای حجت بهاری فر مدیرعامل شرکت و منشی جلسه، آقای ارغوانی  نماینده سازمان بورس، خانم میررضی نماینده بیمه مرکزی، خانم شیرازی حسابرس و بازرس قانونی و آقای وثوق مدیرمالی شرکت برگزار شد.

در ابتدا رئیس مجمع، ضمن خیر مقدم به حضار و شرح مختصری از فعالیت های زیربنایی و اساسی بیمه “ما” در سال ۹۶ افزود : برنامه های راهبردی شرکت در مسیر رشد وتعالی در حرکت است و به سمت توسعه پایدار سوق پیدا کرده است.

در ادامه حجت بهاری فر مدیرعامل شرکت ضمن خیر مقدم به سهامداران محترم و دکتر ابراهیم پور مدیرعامل و عضو هیات مدیره گروه مالی ملت و ناظرین و قرائت پیام هیات مدیره به شرح گزارشی از عملکرد و دستاوردهای شرکت در سال ۱۳۹۶ پرداخت و ضمن بیان خلاصه ای از اطلاعات مالی شرکت  افزایش ۵۸ درصدی سود خالص شرکت نسبت به سال گذشته را اعلام نمود.

بهاری فر در خصوص فعالیت‌های انجام شده در سال ۱۳۹۶ گفت: شرکت بیمه “ما” در سال ۹۶ با درک صحیح از شرایط کشور و صنعت بیمه و اتخاذ تدابیر هوشمندانه و انجام برنامه ریزی های دقیق و استراتژی های مناسب برای بخش سودآور و کم ریسک بازار بیمه همانند گذشته  علاوه بر رشد پرتفوی در راستای بهبود کیفیت خود گام برداشت.

وی خاطر نشان کرد: شرکت بیمه “ما” با بیش از ۴۲ شعبه و باجه و ۱۰۶۷ نماینده و کارگزار در طی ۷ سال فعالیت خود و  با تکیه بر دانش فنی و خلاقیت کارکنان و نمایندگان محترم شبکه فروش خود به موفقیت چشم گیری در صنعت بیمه دست یافته است .

بهاری فر افزود: بر اساس آمار ارائه شده از سوی بیمه مرکزی ، بیمه “ما” امسال  نیز به روال سنوات گذشته  دارای  بالاترین سطح توانگری  بوده و در جمع شفاف ترین شرکت های بیمه ای بر اساس  رتبه بندی شرکت های بورسی قرار گرفت. بیمه “ما” به عنوان یک بیمه گر پیشتاز و سرآمد مصمم است تا همگام با گسترش فرهنگ  آینده نگری در جامعه به نحوی خدمات خود را به مشتریان عرضه نمایند که ضمن رعایت کلیه حقوق ذینفعان سایر افراد جامعه هم از منافع آن بهره مند شوند.

مدیرعامل بیمه “ما” با اشاره به رشد ۲۱.۸۸ درصدی پورتفوی و افزایش ۵۴ درصدی پرداخت خسارت در سال ۱۳۹۶، اظهار داشت: شرکت بیمه “ما” در سال ۱۳۹۶ ، بیش از  ۱۹۷میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران خود و زیان دیدگان پرداخت کرده است که بیانگر تسریع در رسیدگی به خسارت های اعلامی می باشد .

در ادامه گزارش بازرسی شرکت در جمع سهامداران خوانده شد و در نهایت، مجمع صورت های مالی را مورد تصویب قرار داد.

انتخاب حسابرس و بازرس قانونی و تعیین روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های بیمه “ما” بخش پایانی مجمع بود که براساس آن سازمان حسابرسی فاطر به عنوان حسابرس اصلی و بازرس قانونی و روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های بیمه “ما” تعیین شدند.

طبق صورت های مالی ارائه شده در مجمع ، حق بیمه صادره  مبلغ ۴۴۶۵میلیارد ریال بوده که نسبت به این مبلغ در سال مالی ۹۵ با رشد ۲۱.۸۸ درصدی همراه بود و سود خالص شرکت ۴۳۲ میلیارد ریال اعلام شد که نسبت به سال مالی قبل، ۵۸ درصد افزایش یافت.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا