اخبار مهماقتصادیصنعت،معدن و تجارتویژه

بازار گوشت قرمز به ثبات رسید

اقتصادناب_رئیس شورای صادرکنندگان دام زنده گفت:با توجه به توزیع مناسب گوشت گرم و منجمد گوسفندی، بازار از ثبات نسبی برخوردار است.

به گزارش اقتصادناب، منصور پوریان رئیس شورای صادرکنندگان دام زنده درباره آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز اظهار کرد: با توجه به  توزیع مناسب گوشت گرم و منجمد گوسفندی، بازار از ثبات نسبی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در بخش دام زنده داخل نداریم، افزود: این در حالی است که در ماه های اخیر جوی مبنی بر کمبود دام زنده از سوی دلالان مطرح شد که در نهایت منتج به نوسان قیمت دام در بازار شد.

به گفته پوریان با توجه به انبوه دام در دامداری ها هیچ گونه کمبودی در توزیع وجود ندارد و برخی اختلالگران بازار به دنبال موج اخیر گرانی ها، درصدد بر هم زدن نظم بازار هستند.

این مقام مسئول از کاهش ۳ هزار تومانی نرخ گوشت گوسفندی خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو لاشه سنگین با نرخ ۴۹ تا ۵۰ هزار در عمده فروشی  و ۵۷ تا ۵۸ هزار تومان خرده فروشی عرضه می شود که انتظار می رود کاهش نرخ گوشت استمرار یابد.

وی نرخ مصوب هر کیلو گوشت منجمد برزیلی را ۲۹ هزار، گوشت گرم استرالیا را ۳۴ هزار و ۸۰۰ و اوراسیا را  ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

رئیس شورای صادرکنندگان دام زنده از رکود حاکم بر بازار گوشت خبر داد و افزود: با وجود کاهش قدرت خرید خانوار، بازار تعریف چندانی ندارد که انتظار می رود با استمرار کاهش نرخ، تا حدودی رونق به بازار بازگردد.

وی نرخ هر کیلو دام زنده سبک درب دامداری را ۱۹ تا ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این درحالی است که با احتساب سود چوبدار هر کیلو دام با نرخ ۲۴ تا ۲۶ هزار تومان در میادین توزیع می شود.

پوریان در پایان با اشاره به ضرورت صادرات گوساله زنده بیان کرد: با توجه به افزایش تولید گوساله مازاد بر نیاز داخل، در خواست صادرات دام سنگین را از وزارت صمت کردیم که انتظار می رود این امر مورد موافقت قرار گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا