اجتماعیاخبار مهماقتصادیمجلسویژهپیشخوان

ایجاد یک سامانه‌ برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید: در صورت تصویب مجلس، سامانه‌ای برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده ایجاد می‌شود.

به گزارش اقتصاد ناب،سید حسن حسینی شاهرودی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در این کمیسیون، گفت: کمیته‌ای که در این زمینه در کمیسیون تشکیل شده بود، گزارش نهایی خود را اعلام کرده و در حال بررسی آن هستیم و در هفته آینده کار بررسی این لایحه در کمیسیون به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه پس از بررسی لایحه مذکور در کمیسیون لایحه برای بررسی در صحن علنی به هیئت رئیسه ارائه می‌شود، افزود: احتمالاً بررسی این طرح تا اوایل تابستان در صحن علنی پارلمان پایان یابد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده از نیمه دوم سال جاری اجرا می‌شود، تصریح کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده از اهمیت بالایی برخوردار است که مبتلابه همه اقشار اعم از مصرف کنندگان و تولید کنندگان است.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه لایحه جدید دولت درباره مالیات بر ارزش افزوده در ابتدای سال گذشته به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شده است، اظهار داشت: با بررسی‌ها و تغییرات اعمال شده در کمیسیون بر روی لایحه جدید، این لایحه نسبت به قانون قبلی و هم نسبت به لایحه‌ای که دولت به مجلس ارائه داده بود، تغییر ۵۰ درصدی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با اجرای لایحه جدید ما به سمت عدالت مالیاتی حرکت می‌کنیم، اظهار داشت: در لایحه جدید سازمان مالیاتی مکلف به ایجاد سامانه در زمینه اخذ مالیات بر ارزش افزوده شده تا در این زمینه شفافیت بیشتری ایجاد شود، همچنین در این لایحه تلاش شده تا از حلقه آخر مالیات وصول شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا