اخبار مهماقتصادیبیمهزنجانویژهپیشخوان

اقتصاد ناب_زنجان؛همپوشانی بیمه درزنجان به ۸۳هزارنفر رسید

مدیرکل بیمه سلامت زنجان گفت: تا سال گذشته هم‌پوشانی بیمه سلامت در زنجان با بیمه تأمین اجتماعی بیش از ۱۰۰ هزار نفر بود که این تعداد با پایش انجام‌شده به ۸۳ هزار و ۹۹۲ نفر رسیده است.

خدیجه ابراهیم‌خانی در گفتگویی به هم‌پوشانی بیمه در استان زنجان اشاره کرد و گفت: در استان زنجان هم‌پوشانی با بیمه تأمین اجتماعی داریم.

به گزارش اقتصاد ناب ،وی اظهار کرد: تا سال گذشته هم‌پوشانی بیمه سلامت در استان زنجان با بیمه تأمین اجتماعی بیش از ۱۰۰ هزار نفر بود که این تعداد با پایش انجام‌شده به ۸۳ هزار و ۹۹۲ نفر رسیده است.

وی اظهار کرد: تا سال گذشته با پایش و بررسی انجام‌شده ۱۲ درصد معادل ۱۴۳ هزار و ۷۳۷ نفر در سطح استان زنجان هم‌پوشانی بیمه وجود داشت یعنی هر نفر حداقل دو دفترچه  داشت که این تعداد امروز کاهش‌یافته است و در این میان باید هم‌پوشانی بیمه‌های روستاییان در استان زنجان بررسی و پیگیری شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: خوشبختانه به برکت انقلاب تمام روستاییان بیمه هستند ولی باید روستاییانی که از چند نوع بیمه استفاده  می‌کنند به خوبی پالایش شود.

ابراهیم‌خانی تصریح کرد: در استان زنجان  بیش از ۶۰ درصد از جمعیت استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی تصریح کرد: پنج نوع بیمار خاص در استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و در این میان بیماران ام اس، هموفیلی، دیالیزی پیوند کلیه، تالاسمی و سرطانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان از فعالیت ۲۵ دفتر پیشخوان دولت در کل استان زنجان خبر داد و یاد آور شد: در حال حاضر ثبت‌نام جدید برای بیمه همگانی سلامت در استان انجام می‌شود و در شهر زنجان ۹ دفتر پیشخوان دولت فعال است و برای بیماران خاص دفترچه صادر می‌شود و این بیماران با مراجعه به دفاتر پیشخوان می‌توانند برای دریافت دفترچه ثبت‌نام کنند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا