اخبار مهمویژهپیشخوانکرمانشاه

اقتصادناب_کرمانشاه؛هانیه دختر فداکار کرمانشاهی راه می‌رود

ا قتصادناب: هانیه دختر ۱۱ ساله که هنگام زلزله کرمانشاه برای خارج کردن خواهر سه ساله‌اش زیر آوار خانه ماند و دیگر نتوانست اندام خود را حرکت دهد، حالا می تواند به وسیله واکر و در مواردی بریس راه برود.

به گزارش اقتصادناب، این خبر را الهام لونی متخصص طب فیزیکی توانبخشی بیمارستان رفیده دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام کرد و گفت: بیش از هشت ماه از زلزله کرمانشاه می گذرد و ارزیابی ها نشان داد که ضایعه قطع نخاع هانیه، کامل نبوده است اما قادر به حرکت اندام تحتانی خود نیست.

وی اضافه کرد: اما اکنون هانیه قادر به خم کردن ران و باز کردن زانو است و می توانیم استقلال عملکردی او را افزایش دهیم.
متخصص طب فیزیکی توانبخشی بیمارستان رفیده تاکید کرد: هیچکس در جهان نمی تواند ادعا کند ضایعه نخاعی را درمان می کند و ما نیز این ادعا را نداریم اما بهبودی قابل توجهی به ویژه در ضایعات نخاعی ناکامل ایجاد می شود و می توان میزان وابستگی این افراد را به دیگران کم کرد.
لونی گفت: سیر درمانی هانیه رو به بهبود است و اکنون نیز روی تعادل لگن تمرکز کرده ایم تا استقلال کنترل ادرار و مدفوع را نیز به دست آورد و در این زمینه با توجه به سطح ضایعه نخاعی، خیلی ناامید نیستیم.
براساس این گزارش؛زلزله ای به بزرگی ۷.۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ماه سال جاری استان کرمانشاه را لرزاند. شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اغلب استان های کشور احساس شد.
محل وقوع این زمین لرزه حوالی «ازگله» اعلام شد که در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داد.
براساس آخرین اطلاعات اعلام شده، در این زمین لرزه بیش از ۶۰۰ نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند و تعداد مجروحان این حادثه دردناک بیش از ۱۲ هزار نفر بود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا