اجتماعیاخبار مهماقتصادیخراسان جنوبیفرهنگیویژهپیشخوان

اقتصادناب_خراسان جنوبی؛ تعداد خبرگزاری های فعال در کشور از اتحادیه اروپا بیشتر است

اقتصادناب_مدیرکل مطبوعات وخبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حال حاضر در ایران ۳۰ خبرگزاری فعال است که این تعداد خبرگزاری‌های فعال در کشور از کل اتحادیه اروپا نیز بیشتر است

به گزارش اقتصادناب از بیرجند، سیدمحمدرضا دربندی عصر امروز در نشست تخصصی مدیران اصحاب رسانه رسانه خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر ۹ هزار و ۳۰۰ رسانه در کشور در حال فعالیت هستند که از فرهنگ و ارشاد مجوز دارند.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۳۰۰ خبرگزاری و پایگاه خبری در سطح کشور وجود دارد، افزود: از این تعداد ۱۰۰۰  مورد غیرفعال بوده و هزار و ۳۰۰ خبرگزاری و پایگاه خبری فعالیت دارند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه از تعداد خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری فعال ۳۰ تا خبرگزاری هستند، گفت: هزار و ۲۷۰ مورد از این تعداد، نیز پایگاه خبری است.

دربندی با تاکید بر اینکه در ایران تعداد خبرگزاری‌های فعال از کل اتحادیه اروپا نیز بیشتر است، ادامه داد: همچنین تعداد نشریات مکتوب نیز ۷ هزار نشریه است که از این تعداد ۳ هزار و ۸۰۰ نشریه فعال و ۳ هزار و ۲۰۰ نشریه غیر فعال است.

وی با بیان اینکه از تعداد نشریات فعال ۲۸۰ نشریه در زمینه قرآن و معارف اسلامی فعال هستند، تصریح کرد: همچنین ۳۵۰ نشریه در زمینه ورزش، ۱۰۰ نشریه در امور سینما، هنر و ادبیات و ۷۵ مورد در حوزه نوجوانان فعالیت دارند.

مدیرکل مطبوعات وخبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مدیرمسئول هزار و ۴۰۰ نشریات فعال بانوان و ۱۵۰ نشریه نیز مدیر مسئول آنها اهل سنت هستند.

دربندی مصرف روزانه کاغذ روزنامه در کشور را روزانه ۱۸ هزار تن و سالانه ۷۰ هزار تن عنوان و بیان کرد: تولید کاغذ در سطح جهان کم شده است.

وی همچنین از پرداخت ۲۱ میلیارد تومان یارانه به رسانه‌‎های کشور از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴ هزار و ۵۳۹ نفر عضو خانه مطبوعات در استان ها هستند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا