اجتماعیاخبار روزاخبار مهماقتصادیسیاسیمجلسویژه

ظریف نقش مهمی در تقویت روابط ایران و چین ایفا کرد

 سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به استعفای «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، از او به عنوان دیپلمات بلند پایه ای یاد کرد که در پنج سال گذشته نقش مهمی در گسترش روابط دو کشور داشته است.

به گزارش اقتصادناب به نقل از ایرنا ‘لوکانگ’ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: چین از تلاش های ظریف تقدیر می کند و بر این باور است که ایران و چین دارای روابط راهبردی جامع هستند و پکن به همکاری های خود برای پیشبرد این مناسبات مشارکتی ادامه خواهد داد.
وزارت خارجه چین در پاسخ به این سوال که آیا با استعفای ظریف، چین نگران آینده برجام خواهد بود؟ یک بار دیگر تاکید کرد موضع پکن در این زمینه شفاف است این توافق باید مورد پایبندی کشورهای دیگر قرار گیرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین افزود: ما بر این اعتقاد هستیم که توافق هسته ای برجام برای صلح و ثبات در خاورمیانه و منع اشاعه بسیار سازنده است و منافع طرف های ذی ربط و جامعه بین المللی را تامین می کند.
به گزارش ایرنا، روز ششم اسفند ماه جاری محمد جواد ظریف استعفای خود را تقدیم رئیس جمهوری کرد و یک روز بعد آن را از طریق اینستاگرام عمومی کرد و در نهایت رئیس جمهوری امروز (چهارشنبه) این استعفا را نپذیرفت.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا