اخبار مهماقتصادیبیمهمقالاتپیشخوان

سایبر خاموش” تهدید نوظهور صنعت بیمه

اقتصادناب- مدیران باید برای ارائه راه حل‌های منطقی بیش از گذشته تلاش کنند تا تهدیدهای سایبری و تهدیدهای موجود در کانال‌های توزیع به حداقل برسد.کارشناسان اقتصادی بر این باورند که بازار بیمه آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدهای حملات سایبری “خاموش” را ندارد.

به‌گزارش اقتصادناب وبه نقل از وب سایت آرتیمس، طبق گزارش منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی “ریسک ولش سیموس”، شرکت های بیمه عادی و اتکایی که به عنوان ستون اقتصاد عمل می کنند، برای مقابله با مدل های گوناگون حملات سایبری آمادگی ندارند و نمی توانند با افزایش روزافزون حملات سایبری خاموش مقابله کنند.

این موسسه می گوید، ابهامات در خصوص حملات سایبری که از آن به عنوان “سایبر خاموش” یاد می شود، بسیار گسترده است و شرکت ها باید با تعمیق ابزارهای تکنیکی خود و رسیدن به درکی کامل، در برابر این حملات نسبت به گذشته مقاوم تر شوند.

در این گزارش آمده است، موضوع حملات سایبر خاموش به تازگی در دفتر قانونگذاری بانک بریتانیا مورد بررسی قرار گرفته است. به باور کارشناسان، تهدیدهای ناشی از سایبر خاموش که در زیرمجموعه حملات سایبری قرار می گیرد، به طور معمول در بیمه نامه ها گنجانده نمیشود و تجار و شرکت های بیمه عادی و اتکایی باید به این موضوع توجه بیشتری بکنند چرا که وقوع این حملات و عدم توجه به موقع می تواند آثار زیانبار بیشماری بر جای بگذارد.

به باور کارشناسان، باید گام های جدی از سوی متخصصان برای شناخت این حملات برداشته شود و مدل های جدیدی برای مقابله با این پدیده ارائه شود؛ این موضوع برای شرکت های بیمه از اولویت بیشتری قرار دارد و همچنین شرکت های بیمه اتکایی نیز باید به این مسئله توجه کنند.

در این گزارش همچنین تاکید شده است، پیشرفت های تکنولوژی، ریسک های حملات سایبری را در اکثریت خطوط تجاری بالا می برد اما در همین زمان صنعت بیمه و مدیران باید برای ارائه راه حل‌های منطقی بیش از گذشته تلاش کنند تا تهدیدهای سایبری و تهدیدهای موجود در کانال‌های توزیع به حداقل برسد.

منبع:وب سایت ارتمیس

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا