اجتماعیاخبار مهماقتصادیفرهنگیویژهپیشخوانکرمانشاه

اقتصادناب_کرمانشاه؛پول های سرگردان در حساب بازیگران

زلزله کرمانشاه که آمد برخی چهره ها و بازیگران عینک های دودی خود را به چشم زدند و با زلزله زدگان عکس گرفتند و با دادن شماره حساب به مردم درخواست کمک کردند اما حالا نماینده کرمانشاه می گوید برخی پول ها در حساب های این بازیگران سرگردان است.

به گزارش اقتصادناب، سوء استفاده از مردم توسط برخی بازیگران باعث انتقاد تند فرهاد تجری، نماینده کرمانشاه نیز شده است.

وی اخیرا درباره کمک های مردم به زلزله زدگان که به حساب برخی بازیگران ریخته شده گفته: برآورد این است که حدودا ٣٠ میلیارد یا شاید بیشتر کمک‌های مردم به حساب سلبریتی‌ها و شخصیت‌ها واریز شده است. بخشی از این مبالغ هزینه شده است ولی بخشی از آن برای بهبود وضعیت این مردم هزینه نشده و شاید در حساب‌ها مانده است. به هرحال این موضوعی است که مطرح شده است. ٩ میلیارد به حساب یکی از آقایان واریز و نزدیک به ٣ تا ۵ میلیارد به حساب دیگری واریز شده است و شخصیت‌های دیگر هم مبالغ دیگری را جمع‌آوری کرده‌اند.

وی درباره کارشناسی در خصوص پول‌های مردمی که حدود ۵ میلیارد تومان است و توسط خانم «ک» دریافت شده ولی هزینه‌کردها مشخص نیست، گفت: وی قبلا به عنوان خیر اقداماتی می‌کرد ولی در حال حاضر به عنوان پیمانکار فعالیت می‌کند. ما هنوز این فرد را ندیده‌ایم. این خانم با پولی که به دست آورده‌اند، با تشریفات خاص و بادیگارد وارد منطقه می‌شوند که انتظار می‌رود دادستان کل کشور و وزارت اطلاعات به این مسائل ورود پیدا کنند.

تجری اظهار داشت:آقایان «د»، آقای «ز» و خانم «ک» حدود ۳۰ میلیارد تومان از پول‌های مردم را در اختیار دارند ولی هزینه‌ای نمی‌کنند. دستگاه‌های نظارتی باید پیگیر این مسائل باشند.

افشاگری فرهاد تجری از پول هایی که برخی از چهره ها و بازیگر ها از مردم گرفته اند و به زلزله زدگان کمک نکرده اند موضوع بسیار حساس و مهمی است.

چرا برخی افرادی که در زمان زلزله شماره حساب داده بودند و کمک ها را دریافت می کردند امروز شفاف سازی نمی کنند که این پول ها را چگونه خرج کرده اند؟

از سوی دیگر دستگاههای امنیتی و قضایی و انتظامی و دستگاههای نظارتی باید به این موضوع به صورت جدی ورود کنند تا مشخص شود چه کسانی با سوء استفاده از احساسات مردم به دنبال پر کردن جیبشان به نام زلزله زدگان هستند.

تجری نماینده کرمانشاه نیز در این خصوص می گوید: انتظار می‌رود که دستگاه‌های نظارتی مانند وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه، اطلاعات نیروی انتظامی و دادستانی به عنوان مدعی العموم با ورود به این موضوع به صورت دقیق میزان  پول‌ها را مشخص کنند. در همین زمینه نامه‌نگاری‌هایی انجام شده و ما از مسوولان درخواست کردیم تا به این موضوع نظارت کنند.معاون اول قوه قضاییه دستور پیگیری موضوع را دادند که امیدواریم هرچه زودتر این موضوع برای مردم روشن شود

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا