اخبار مهماستارت آپ ها

ادعای ممنوعیت صدور بیمه نامه حوادث انفرادی برای مشاغل پرخطر + سند

اقتصادناب_اپلیکیشن آسان پرداخت ادعا کرده امکان صدور بیمه نامه حوادث انفرادی برای دارندگان ۳۵۱ عنوان شغلی وجود ندارد.

به گزارش اقتصادناب به نقل از خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، کسانی که آیکون خرید بیمه نامه حوادث انفرادی در بخش «آسان بیمه» این اپلیکیشن را باز می کنند، ابتدا با این اخطار مواجه می شوند که «بنا بر اعلام شرکت های بیمه گر، امکان فروش بیمه نامه حوادث انفرادی برای افرادی که مشاغل پرخطر دارند، وجود ندارد. لطفا قبل از اقدام به خرید، از عدم وجود شغل خود در لیست زیر اطمینان پیدا کنید.»

سپس فهرستی از ۳۵۱ شغل در اختیار مخاطب قرار می گیرد که می تواند وجود شغلش در این فهرست را کنترل کند.

خبرنگار ما موضوع این فهرست را از مرکز پشتیبانی آپ جویا شد و پرسید این ممنوعیت و فهرست مشاغل را چه کسی به آنها اعلام کرده است. پاسخ این بود که «اگر شغلتان جزو شغل های پر خطر است، متاسفانه در حال حاضر امکان صدور بیمه نامه نیست» و «شرکت های بیمه ای که آسان پرداخت با آنها همکاری می کند، این قانون را وضع کرده اند.»

خبرنگارمان در ادامه با چند شرکت بیمه گر طرف قرارداد این اپلیکیشن تماس گرفت و صحت این ادعا را پیگیری کرد. کارشناسان همه شرکت ها به اتفاق این ادعا را مردود اعلام و تاکید کردند برای مشاغل پرخطر، تنها نرخ حق بیمه افزایش می یابد، بنابراین موضوع صادر نکردن بیمه نامه کذب است.

همچنین تاکید شد فهرست مشاغلی که پرخطر و دارای ریسک بالا هستند، حاوی چند شغل محدود است و مشخص نیست فهرست دارای ۳۵۱ عنوان از کجا دریافت شده است.

این پایگاه خبری آمادگی دارد پاسخ احتمالی آسان پرداخت را منتشر کند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا